Etter strålinga i går var jeg så trøtt at jeg orket ikke å skrive. Jeg tok noen beroligende før stråling for å bli mer slapp i kroppen. Og det var bra at jeg gjorde, for det strålebenken var hard som stål å ligge på. Og jeg måtte ligge dørgende stille i omtrent 20 minutter.
I dag er formen såpass bra at jeg reiste hjem. Jeg er ikke satt opp på noen noen flere stråletimer foreløpig. Det ble litt hektisk, for taxien ble bestilt ganske tidlig for av erfaring tar det gjerne noen timer før den kommer. Men i dag rakk jeg kun en rask dusj før sjåføren banket på døra mi. Dermed måtte jeg pakke i hui og hast.
Jeg har ikke blitt kvalm og foreløpig har jeg ikke fått diarè som noen får. Men jeg er ør i hodet, ukonsentrert og surrete. Resten av dagen skal jeg ikke gjøre noe som helst.
Jeg har informert min nærmeste familie og jentene mine om den alvorlige situasjonen, og at min tid igjen er begrenset. Husker ikke om jeg har skrevet dette før. Men jeg sa til legen i går at jeg overlever nok denne julen som kommer, men at jeg ikke får oppleve neste jul. “Ja, du har nok rett i det”, sa legen.
okt 22, 2011 @ 11:50:26
Hei
Selv om jeg ikke har skrevet så ofte følger jeg godt med på bloggen din.
Tøff informasjon du har fått og videreformidlet. Kjenner det gjør mye med meg selv om jeg ikke kjenner deg. Du må jammen være den tøffeste dama jeg vet om.
Kos deg med familien din og samle krefter.
En stor klem fra meg med ønske om mange gode dager framover
okt 22, 2011 @ 12:27:49
hei dette var tøff lesning….utrolig tøft men husk leger har tatt feil før….hååååper inderlig de tar feil.. tenker også på dine nærmeste hvordan de har det når de fikk høre det.. DU skal leve leenge. ingen vet morgendagen… når de behandler deg er det håp husk det. jeg tror på det!!! klem fra mia
okt 22, 2011 @ 12:47:00
Ingen som vet hva morgendagen bringer, jeg lever idag , du lever idag og hvordan situasjonen er neste jul det vet ingen. kos deg hjemme idag :-)) sender en govarm klem og et varmt smil 🙂
okt 22, 2011 @ 12:56:29
Stor varm klem fra meg også! Som de andre her skriver, ingen kjenner morgendagen, og legene har tatt feil før! Vi må bare ikke gi opp, det er viktig å holde motet oppe selv om situasjonen i øyeblikket kan synes svart.
Jeg tenker på deg, og ønsker deg gode dager fremover.
hilsen fra Tone.
okt 22, 2011 @ 15:04:31
Hei! Jeg følger jevn med deg på bloggen din. Jeg er imponert over at du orker å stå på som du gjør. Det er tøff lesing i dag, og jeg vil du skal vite at vi alle tenker mye på deg. Både mamma, pappa, Jørn og Liv-Marit spør jevnlig om jeg vet hvordan det går. Jeg har lovet å hilse fra de neste gang jeg skriver, så her er altså hilsenen overbrakt. Jeg håper du får noen fine dager med familien nå, og at smertene er under kontroll. God helg videre:)
Klem fra Elin
okt 22, 2011 @ 15:36:17
Hei kjære dæ. Du e ei tøff dame!!!! Tænke på dæ. Kos dæ me familien din og ikke gi opp. !!! Legene kan ta feil. Jeg for min del skulle etter statistikken ha vært død for lenge siden. Men Jeg lever- og har planer om å fortsette med det! :-)) Ha ei god helg.
Klæm fra ho Hilde.
Ps. Tusen takk for at du deler din historie.
okt 22, 2011 @ 16:19:41
takk for at du deler og for at du forteller åpent og ærlig, jeg sitter her rørt til tårer av ditt mot.Jeg vet jeg bør glede meg over at det går bra med meg men når jeg leser om deg blir det tungt!!!ønsker deg alt godt ,grip livet med begge hender og nyt de gode øyeblikkene. det har jeg lært meg!
her er noen ord til deg som jeg fant og de passet for meg!!
Jeg er sterk fordi jeg kjenner mine svakheter. Jeg lever fordi jeg er en figther. Jeg er klok fordi jeg har vært dum. Jeg ler fordi jeg har kjent sorg. Man må gå opp bratte bakker for å nå toppen.
Med andre ord..selve livet !!! Ikke glem å leve I DAG…. ♥
klem hilde
okt 23, 2011 @ 09:31:08
Takk for god og varm støtte alle sammen! Prøver å holde fokuset på I DAG og NÅ. Lufta er litt sluppet ut av meg nå disse dagene, men jeg skal kjempe. Det er litt uvirkelig av og til det hele.
okt 23, 2011 @ 09:55:13
HEI du er flink !!!! fokus idag er bra…. ser jo det med ME hva de fant ut der…alt går an ser det ut for. har lest andre blogger her og jammen har de ikke vært døden nær men nei det går fremover fremover med de . så nå er du blandt de !!!.ha en flott søndag
klem mia
okt 23, 2011 @ 17:13:06
Hei,Beathe.Dette er ikke til å tru,men vi alle her har troa på at du nå vil kjempe videre og at vi nå tenker mye på deg og alle de andre hver eneste dag nå. Det er ikke alltid moro å få en slikt beskjed nei. Men ingen vet hva morgendagen bringer og hva som vil skje.Men vi vet at du står på og er ei veldig sterk dame..
Ps dette har gått veldig innpå meg beathe Det kom ei tåre da jeg snakket med ronny(bror)i går
okt 23, 2011 @ 20:13:10
Lykke, lykke til i tiden fremover – det må ha vært en tøff helg for deg og familien. Håper dere klarer å snakke sammen og være åpne. Kanskje lettere når legene er mer tydelige. Håper du klarer å samle mot og ikke gi opp. Søke hjelp andre steder nå når legene ikke har så mye mer å tilby.
Og få det beste ut av de dagene du har igjen – det gjelder jo sånn sett oss alle. Ingen vet hvor lenge livet varer. Men vi ønsker jo selvfølgelig alltid mer tid, spesielt m barn involvert. Tenker på deg og dine.
okt 24, 2011 @ 20:41:12
Maaaaaange tuuuuuuuuuuusen, klemmer fra meg, Beathe. Og haugevis, utellelige, med varme tanker og inderlige lykkeønskninger!!! Tvi-tvi og med kryssede fingre tvi-holder jeg på håpet som ER der. Er bare så glad i deg. Og DET vil jeg alltid være!!! Hils til alle rundt deg fra meg!!
okt 25, 2011 @ 08:13:30
Har ved en tilfeldighet kommet inn på din webside, og har fulgt med de siste 14 dagene. Har selv kreft, fikk diagnosen for ett år siden, operert og strålebehandlet – men spredning til rygg i sommer. Fikk en høydosestråling i sommer og siste kontroll var bra. Leser dine innlegg med en klump i magen, føler med deg og alle tankene som følger med. Bruker en del stressmestring via en CD, veldig avslappende og beroligende – og har bevist god helsemessig effekt. Flott at du klarer å være så åpen om sykdommen, det har ikke jeg klart- men har blitt bedre. Ønsker deg alt godt.